Menü
Sepetiniz
1.500.00₺ Üzeri tüm ürünlerde ücretsiz kargo 7 Desi 'ye Kadar

Rebul

Rebul Kolonya

1895' ten beri Türkiye 'de kokunun adı, Rebul Eczanesi, 1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından İstanbul Beyoğlu 'nda Grande Pharmacie Parisienne - Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulur. Osmanlı 'nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir.

Cumhuriyet tarihinin ilk eczacılarından Kemal Müderrisoğlu, 1920 'de üniversitenin ikinci yılında staj yapmak için Rebul Eczanesi 'ne başvurmasıyla başlayan ve uzun yıllar süren bu hem ortaklık ve baba oğul ilişkisi; 1938 yılında Türk halkını lavanta kolonyası ile tanıştırır.

Önceleri Bay Reboul 'un bahçesinde yetiştirilen lavantaların uçan yağlarından elde edilen kolonya daha sonra her yıl Fransa 'nın güneyinde Grasse kentine yakın bölgelerden gün ağarana kadar toplanan, kokusuyla fabrikanın ağır kokusunu yok eden, lavanta çiçekleri ile üretilmeye başlanır.

Sene 1939 'u gösterdiğinde Bay Reboul ülkesine dönerken, gözü gibi baktığı eczanesini, hayattaki tek yakını olan genç ve çalışkan eczacı Kemal Müderrisoğlu 'na devreder. Akabinde eczanenin ismi Rebul olarak değişir. Rebul Lavanda Kolonyası, kısa süre içinde Pera 'nın erkekleri başta olmak üzere, İstanbul beyefendilerinin kokusu haline gelir.

Rebul Lavanda kolonyadan ziyade daha çok babadan oğula geçen farklı bir mirasa dönüşür. Öyle ki, Beyoğlu 'nda dolaşmak için Rebul 'un lavantasının sürülmesi gerektiği kuşaktan kuşağa bir efsane olarak aktarılır. Rebul Lavanda bir kolonyadan öte, o dönemin en popüler erkek parfümü, kuaförler tarafından saça uygulanarak stresten arındırıcı bir mucize, her eve götürülen en prestijli hediyesi olmuştur.


Marka: Rebul Model: 615500353
Rebul Kolonya Hikayemiz, doğanın canlı yeşil notalarıyla etkileyici bir ferahlık veren İtalyan bergamotunun, Rebul kolonyası ile buluşması ile başlar. İtalyan bergamotu ve portakal çiçeği notaları vücuda canlılık verirken, yeşil fesleğen ve galbanum ile tazelik sunar. Doğayı içine hapseden Gül ve ..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500354
Tatlı İncir Rüyası Hikayemiz, sıcacık ve benzersiz aromalarıyla güneşte olgunlaşmış leziz incirlerin Rebul Kolonya ile buluşmasıyla başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeniyle kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Fig Blossom Kolonyası ortaya çıkar. Rebul Fig Boston'u kokl..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500355
Gün Ağarana Dek Toplanan Lavanta Çiçekleri Hikâyemiz, Akdeniz'in kokusuyla ferahlı ve serinlik veren bitkisi lavanda 'nın, Rebul kolonyasıyla buluşması ile başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeni ile kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Lavanda Kolonyası ortaya çıkar...
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500356
Mavi Suların Canlandırıcı Etkisi Taze aromatik kokularla sıcak odunsu kokuların bir araya gelmesiyle serinletici ve aynı zamanda büyüleyici bir dünyanın kapıları açılır. Bu eşsiz kokuyla tanıştığınızda, yeşil yaprakların ve taze limonun ferahlatıcı etkisiyle su tonları sizi canlandırır. Devamında d..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500357
Asaletin Simgesi Şakayık Buketi Japonya'nın baharı müjdeleyen Şakayık çiçeğinin Rebul Kolonya ile buluşması ile hikayemiz başlar. Üst notalarda Akdeniz'in narin ama enerjik turunçgilleri, orta notalarda coşkulu şakayık, masum müge ve zarif zambakların asaleti sizi sarmalar. Dip notalarda misk, sed..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500358
Yasemin Şenliği En güzel yaseminlerin diyarı Güney İtalya'nın kıyılarından gelen o hafif esintide, kırmızı elma, sulu armut, tatlı şeftali ve egzotik liçiden oluşan kokteyl, size meyve bahçelerinin yakınında olduğunuzu hissettirir. Meyve bahçelerini geçtikten sonra, orta notalarda Madagaskar'ın na..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500359
Bir Bodrum Esintisi Bodrum Mandarine esansı, ferah misket limonu, vücuda mutluluk veren beyaz şeftali, gizemli mor Afrika menekşesi, romantik şakayık ve narin müge çiçeği ile Rebul Mandarine kolonyasında bir araya gelerek sizlere benzersiz bir serinlik ve tazelik sunar. Bu enfes birleşimin yanında..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500360
Buz Ferahlığı Yaz ya da kış hiç fark etmez, Rebul Ice 'ın kapağını açtığınızda sulu turunçgillerin ve su notalarının yüzünüze dokunduğunu hissedersiniz. Rebul Ice 'ın orta notalarını oluşturan gizemli Afrika menekşesi, nazik ve şeffaf frezya, kokusunu damağınızda hissedeceğiniz ananas ve yeşil bib..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500361
Bir Asya Mucizesi Yeşil çay içerdiği birçok besinle cildin sağlıklı ve ışıl ışıl olmasına yardımcı olurken eşsiz ferahlığıyla da bir kolonyaya çok yakışır. Üst notalarındaki yumuşaklık, şeffaf çay tanelerinin leziz bergamotla uyumlu deminden gelir. Kokunun kalbindeki hoş kokulu bitkisel notalar, b..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500362
Bir Akdeniz Serinliği Sicilya limonu esansı, aromatik bergamot, vücuda enerji veren turunçgiller ve baharın taze kokusunu içinde hapseden müge çiçeği ile Rebul Lime kolonyasında bir araya gelerek sizlere benzersiz bir serinlik ve tazelik sunar. Bu enfes birleşimin yanında Rebul Lime sizlere, sofis..
140,00₺
Marka: Rebul Model: 615500363
Baharatların Gizemli Dünyası Modern çekici erkeğin kolonyası Rebul Dark Spice, ilk anda taze limon ferahlığı verirken enerji verici karabiber ve keskin anason kokusuyla duygularınızı uyandırır. Orta notalarında ise, Hindistan'ın güneyinden gelen kakulenin sıcaklığı ve Akdeniz'le özdeşleşen sarduny..
140,00₺
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi bir şekilde sunulması için mevzuata uygun şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.